Bezpłatna dostawa od 99 zł

Z wizytą u @zmyslowo

10 czerwca 2020

Zapraszamy nad morze, do świata małej Łucji. Wszystko ma tutaj swoje miejsce, a przestrzeń jest przyjazna dziecku i pozytywnie wpływa na rozwój malucha. W pokoju panuje harmonia oraz "wyważony" minimalizm, a na szczególną uwagę zasługuje kącik do odpoczynku i urocze, musztardowe dodatki.

Powiedz kilka słów o sobie.

Witam, jestem Magdalena, mieszkam na północy Polski, tuż nad Bałtykiem. Posiadam dwójkę dzieci: 2-letnią Łucję oraz 3-miesięcznego Tadzia. Interesuję się również kuchnią, fotografią oraz pedagogiką Montessori, z którą jestem związana zawodowo.
Skąd czerpiesz inspiracje na wystrój pokoju dziecięcego?

Chyba nie zliczę ilości zapisanych zdjęć na Instagramie, które są dla mnie inspiracją. Nie ukrywam, że zazwyczaj są to profile zagraniczne, których wnętrza wyróżniają się nieco od tych polskich. Mam kilka swoich ulubionych!
Co możesz nam powiedzieć o pokoju swojego dziecka?

W pokoju Łucji dominuje biel, drewno oraz dodatki w kolorze ziemi - przełamane delikatną musztardą. Mimo, że opis brzmi jak sałatka warzywna - nie ma w nim przesytu :) Starałam się - póki jeszcze mam nad tym kontrolę - żeby każdy przedmiot miał swoje miejsce.
Czym kierujesz się w urządzaniu pokoju dzieci?

Myślę, że tak jak w pozostałych pomieszczeniach, nie chciałam aby było wszystkiego "za dużo". Ważny jest dla mnie minimalizm, co jest ciężkie przy urządzaniu dziecięcego pokoiku. Pomijając jednak aspekt wizualny, trzeba pamiętać, że dziecko - podobnie jak w przedszkolu, powinno mieć w swoim pokoju strefy przeznaczone do zabawy, relaksu, nauki czy też snu - musi się również czuć w nim bezpiecznie i takie przestrzenie zorganizowałam dla swojej córeczki.
Jaki etap planowania pokoju lubisz najbardziej?

Chyba ten ostatni, kiedy mogę go upiększyć dodatkami. Wspaniałe jest to, że dodatki w takich wnętrzach stanowią często zabawki - nawet te proste, drewniane - mogą być wizualnie czymś pięknym i zarazem spełniać swoją edukacyjną rolę.
Który element pokoju jest Twoim ulubionym?

Kącik relaksu, czyli wykorzystanie półek na zdjęcia Ikea jako półeczek na książeczki i nie tylko. Znajduje się tam lniany materac, w moim ulubionym kolorze, a ścianę zdobią urocze, czarne groszki. Córeczka bardzo lubi tam przebywać, oglądać książeczki czy ustawiać swoją kolekcję zwierzątek na półkach - a wszystko jest na wyciągnięcie ręki i o to właśnie chodzi, by dziecko swobodnie sięgało po zabawki, według własnych potrzeb.
Co możesz powiedzieć rodzicom, którzy są w trakcie planowania wystroju pokoju swojego malucha?

Kochany Rodzicu! Niech wnętrze pokoiku będzie adekwatne do wieku Twojego maluszka. Prawdę mówiąc noworodek nie potrzebuje za dużo, jednak z czasem te potrzeby się zwiększają. Polecam wybierać kolory neutralne - zawsze taki spokój można przełamać dodatkami w mocnych kolorach bądź zaszaleć z jedną ścianą wybierając odważny i mocny wzór. Przesyt zabawek, zwłaszcza tych kolorowych i grających wpływa negatywnie na dziecko, często się mówi wówczas o dziecku, że jest "przebodźcowane" . Nie martwcie się - nie odbieracie mu tym dzieciństwa. W pokoju gdzie wszystko ma swoje miejsce, uczymy dziecko dbania i szacunku do rzeczy. Często mówi się, że pokój ma być funkcjonalny - to prawda, ale zwróćcie też uwagę na bezpieczeństwo. Czy łóżko ma dodatkowe zabezpieczenie w postaci ramy? Czy kontakty posiadają zaślepki? Czy dziecko może wejść na parapet i samodzielnie otworzyć okno? To istotne, bo bezpieczeństwo małego lokatora jest najważniejsze!Serdecznie dziękujemy za rozmowę, szczerze wierzymy, że dobrze zaplanowana przestrzeń dla dziecka jest bardzo ważna w jego rozwoju.

Magdalenę znajdziecie na instagramie na profilu @zmyslowo.

Poprzednie odcinki znajdziecie tutaj:

- Odwiedzamy @wnetrzadladzieci
- Z wizytą u @na_czwartym
- Z wizytą u @little.moments.inframe
- Z wizytą u @domnamazowszu
- Z wizytą u @pola_na_lesnej
- Z wizytą u @mama_braci_bukowskich
- Z wizytą u @monika__debskaStrony główna blogaOdkryj nasze plakaty


Akceptujemy płatności
Made with in Szczecin