Bezpłatna dostawa od 99 zł

Z wizytą u @domnamazowszu

13 maja 2020

Dzisiaj kolejny odcinek naszej podróży po Waszych pokojach. Zawitaliśmy do Magdaleny, która urządza swój wymarzony dom na Mazowszu... Zapraszamy do pokoju do którego już wkrótce zawita Maluszek, do pokoju, który urzekł nas od pierwszego spojrzenia. Jeżeli lubisz wywarzone, minimalistyczne wnętrza w stylu morskim ten wpis jest dla Ciebie.

Powiedz kilka słów o sobie.
Mam na imię Magdalena, jestem mamą Poli, a za chwilę zostanę mamą po raz drugi. Od kilku miesięcy mieszkamy w naszym nowym, wymarzonym domu.
Wolny czas poświęcam na dekorowanie pokoi, tak by dom był przytulny i funkcjonalny. Uwielbiam szydełkować, a ostatnio odkryłam też talent do wypieków.

Skąd czerpiesz inspiracje na wystrój pokoju dziecięcego?
Inspiracji szukam przede wszystkim na pinterest oraz instagramie. Do wyboru dodatków do pokoju synka zainspirował mnie kolor ścian, uznałam, że motyw morski to będzie coś fajnego.Jaki etap planowania pokoju lubisz najbardziej?
Najbardziej lubię moment, gdy pokój ma już swoją bazę (kolor ścian, podłogę, meble) i mogę zacząć planować, gdzie ustawię dekoracje, na której ścianie powieszę obrazek czy półki. Dekorowanie to coś, co uwielbiam.Który element pokoju jest Twoim ulubionym?
Uwielbiam szafę! Mieści wszystko, długo myślałam nad dziecięcą małą szafą, ale postawiłam na praktyczność i kupiliśmy dużą szafę, która pomieści wszystko od ubranek po zabawki. To był strzał w 10!Co możesz nam powiedzieć o pokoju swojego dziecka?
Pokój jest minimalistyczny, nie ma w nim wielu kolorów, tysiąca niepotrzebnych rzeczy. Myślę, że lamperia i kropki sprawiają, że pokój jest przytulny. Zastosowałam tu zasadę „mniej znaczy więcej”. Postawiłam również na to by pokój był funkcjonalny - to niezwykle ważne, przy noworodku.


Co możesz powiedzieć rodzicom, którzy są w trakcie planowania wystroju pokoju swojego malucha?
Starajcie się urządzić pokój dziecka tak, by był on przytulny, ciepły, ale i sprzyjał rozwojowi dziecka, małe dziecko nie potrzebuje miliona kolorów i zabawek. To dla niego za dużo bodźców. Postawcie na praktyczność, a okaże się, że „dorosłe” meble sprawdzą się także dla bobasa i będą służyć przez lata. Warto wydzielić też strefy do zabawy, do spania. To pomoże Wam lepiej zorganizować pokój. Nie bójcie się przestawiania mebli. Dziecko rośnie, a pokój powinien zmieniać się razem z nim.

Dziękujemy! Było nam bardzo miło gościć w pokoju Twojego Malucha!

Magdalenę znajdziecie na instagramie na profilu @domnamazowszu.

Poprzednie odcinki znajdziecie tutaj:
- Z wizytą u @pola_na_lesnej.
- Z wizytą u @mama_braci_bukowskich.
- Z wizytą u @monika__debska.


Strony główna blogaOdkryj nasze plakaty


Akceptujemy płatności
Made with in Szczecin