Bezpłatna dostawa od 99 zł

Poznajmy się - Edyta Owczarek

15 października 2020

Świat ilustracji towarzyszy jej od zawsze, a dziecięce spojrzenie na otaczającą rzeczywistość pozwala uchwycić to, co w niej najpiękniejsze. Kolorowe, akwarelowe ilustracje przedstawiające urocze zwierzaki oraz wyjątkowy styl to wszystko znajdziecie w pracach Edyty.

Powiedz nam kilka słów o sobie

Z zawodu jestem dietetykiem, jednak zawsze obecna w moim życiu pasja tworzenia otworzyła mi drzwi do świata ilustracji. Jestem żoną i mamą, jak również nadal dużym dzieckiem, co pozwala mi łatwo wchodzić w świat fantazji i tworzyć ilustracje z dziecięcym spojrzeniem na świat.

Kiedy i jak zaczęła się Twoja przygoda z ilustracją?

Tworzenie towarzyszyło mi od zawsze, jednak rozwijanie umiejętności w rysunku i malowaniu akwarelą ćwiczę z większym zaangażowaniem od 5 lat.Jakie techniki stosujesz w tworzeniu swoich prac?

Moją ulubioną techniką jest malowanie akwarelą na papierze bawełnianym. Czasami łączę akwarelę z kredkami i tuszami wodnymi.Skąd czerpiesz inspiracje do tworzenia nowych ilustracji?

Inspiracje często pojawiają się tak po prostu, w formie wizji i pomysłu na konkretny temat. Przychodzą również pod wpływem obserwacji rzeczy, zwierząt, obserwacji prac innych artystów - ich ilustracji lub prac z zakresu ceramiki artystycznej.Jak zdefiniowałbyś swój styl?

Nie mam definicji mojego stylu. Maluję tak jak potrafię.Jak sobie radzisz z brakiem weny?

Z brakiem weny sobie nie radzę :) Jeśli pojawia się pustka jest to dla mnie dość trudny i uciążliwy czas. Zazwyczaj czekam z utęsknieniem na jej powrót.Jakie są Twoje inne zainteresowania

Oprócz mojej pracy artystycznej bardzo lubię dekorować i urządzać wnętrza, lubię śpiewać, tańczyć i jeździć na rolkach.

Dziękujemy za rozmowę oraz życzymy mnóstwa pomysłów na nowe grafiki.Strony główna blogaOdkryj nasze plakaty


Akceptujemy płatności
Made with in Szczecin