Bezpłatna dostawa od 99 zł

Wielki powrót lamperii

24 września 2020

Lamperia - jednoznacznie kojarzona z poprzednim systemem, olejną farbą oraz “dekoracją” szkół czy szpitali. Obecnie przeżywa swój renesans. Lamperia wraca do łask i jest bardzo często wykorzystywana w pokojach dziecięcych tworząc po pierwsze ciekawy element dekoracyjny, a po drugie ochronę ścian przed dotykiem małych rączek.


miniundstil.ch


studio-mcgee.com

Obecnie możemy znaleźć masę pomysłów na kreatywne wykorzystanie lamperii. Mnogość kolorów zmywalnych farb sprawi, że lamperia odmieni pokój nie poznania. Tylko ty decydujesz czy będzie na wszystkich ścianach czy tylko na wybranych. Przy jej pomocy w prosty sposób możesz oddzielić strefę spania, odpoczynku czy zabawy.


monbebecheri.com


winterdaisy.com

Jest wiele możliwości jak lamperia ma wyglądać - czy będzie zamalowanym, prostym kawałkiem ściany, czy będzie w kształcie gór, a może będzie zwieńczona dekoracyjną falą.


decoideas.net


ruemag.com

Lamperia jest bardzo prosta do zrobienia. Wystarczy trochę farby, narzędzia do malowania, ołówek, taśma malarska oraz dobre chęci :)

-> Najpierw rysujemy linię ołówkiem na ścianie, jeżeli chcemy żeby linia była prosta wykorzystujemy poziomice, albo inną długą powierzchnię do obrysowania (blat, deska itp.)

-> Do zewnętrznej strony narysowanej linii przyklejamy farbę malarską. Zabezpieczamy podłogę i malujemy. Najpierw miejsce przy taśmie i narożniki, a następnie całą powierzchnię. Malowanie najlepiej wykonać dwa razy, ale to wszystko zależy od farby, malowanej powierzchni itd.

-> Po wyschnięciu zdejmujemy taśmę malarską.


decoideas.net


brepurposed.porch.com

Oprócz tego, że obłędnie wygląda, lamperia chroni ściany co pozwoli na rzadsze remonty w pokoju małego odkrywcy:)

Strony główna blogaOdkryj nasze plakaty


Akceptujemy płatności
Made with in Szczecin