Bezpłatna dostawa od 99 zł

Z wizytą u @mamagagatka

08 lipca 2020

Zapraszamy dzisiaj do pokoju małego gagatka. Wysokie sufity, przestrzeń, drewno - jest tutaj wszystko to za co kochamy kamienice. Pokój Stasia to idealna przestrzeń dla małego odkrywcy, a wewnętrzna ścianka wspinaczkowa skradła nasze serce:) Zobaczcie sami!

Powiedz kilka słów o sobie

Mam na imię Agata i jestem mamą małego gagatka Stasia. Kilka lat temu kupiliśmy i wyremontowaliśmy mieszkanie w starej, odrestaurowanej kamienicy we Wrocławiu - uwielbiam to miejsce za przestrzeń i klimat, który tworzy m.in. stara stolarka drzwiowa i drewniane podłogi.
Skąd czerpiesz inspiracje na wystrój pokoju dziecięcego?

Inspiracją do wystroju pokoju Staszka była makatka z liskiem przebranym za Indianina od @wool.and.stick - mój pierwszy zakup do nowego pokoju. Poza tym synek miał mnóstwo drewnianych zwierzątek od @jajeczko.zabawki, więc naturalnie wyszło, że drewno i leśne stworzenia to temat przewodni.
Co możesz nam powiedzieć o pokoju swojego dziecka?

Nasze dziecko od urodzenia spało z nami i miało wydzielonych na zabawki tylko pare półek w salonie. Dopiero na drugie urodziny sprawiliśmy mu pokój - uczestniczył w przygotowaniach i cieszył się z każdego zakupu. Pokochał swoje łóżeczko i już pierwszego dnia po złożeniu koniecznie chciał w nim spać pomimo, iż pokój był jeszcze w powijakach. Uważam, że był to idealny moment na sprawienie mu swojego miejsca.
Czym kierujesz się w urządzaniu pokoju dzieci?

Rozplanowanie pokoju dziecka było dla mnie dosyć stresujące - chciałam stworzyć przytulne miejsce, w którym będzie lubił przebywać i spać. Było to nie lada wyzwanie przy tak dużym pokoju - urok mieszkań w kamienicy to bardzo wysokie sufity i wielkie okna. Postanowiłam podzielić pokój na strefy - kreatywną, czytelniczą, wypoczynkową, sportową i z zabawkami. W urządzaniu pokoju kierowałam się kilkoma zasadami - wyłącznie naturalne zabawki i materiały (najchętniej ręcznie robione) dużo sztuki i zieleni, wszystko w zasięgu ręki dziecka. Przed planowaniem pokoju przeczytałam książkę „Montessori w Twoim domu", co było bardzo pomocne przy urządzaniu.
Jaki etap planowania pokoju lubisz najbardziej?

Największą radość sprawiło mi urzeczywistnianie swoich wyobrażeń. Wspólne wieszanie półek, skręcanie mebli i obserwowanie z jakim zaangażowaniem i radością pomaga mi syn - to było najprzyjemniejsze w urządzaniu dla niego pokoju.


Który element pokoju jest Twoim ulubionym?

Moim ulubionym elementem tego miejsca jest filcowana głowa misia od @pookysworld w towarzystwie starego lustra, pięknej grafiki wklęsłodrukowej autorstwa znajomej artystki Beaty Filipowicz i wspomnianych wcześniej drewnianych zwierzątek.
Co możesz powiedzieć rodzicom, którzy są w trakcie planowania wystroju pokoju swojego malucha?

Pamiętajcie, że pokój nie tylko ma być ładny i przytulny, ale też funkcjonalny i bezpieczny. Warto zadbać o elementy wspierające wszechstronny rozwój naszej pociechy. Poza tym jestem wielką fanką drewna, elementów vintage i sztuki - uważam, że dziecko od najmłodszych lat powinno otaczać się ładnymi rzeczami. W Polsce jest tylu fantastycznych artystów i rzemieślników - warto się rozejrzeć i kupować oryginalne, ręcznie robione dekoracje i zabawki. Kupować mniej, ale świadomiej.


Serdecznie dziękujemy za rozmowę! Również wierzymy, że otaczanie dziecka pięknymi przedmiotami od najmłodszych lat jest szczególnie ważne w rozwoju estetyki - a pokój Stasia jest wyjątkowy.

Agatę znajdziecie na instagramie na profilu @mamagagatka.


Strony główna blogaOdkryj nasze plakaty


Akceptujemy płatności
Made with in Szczecin