Bezpłatna dostawa od 99 zł

Z wizytą @na_czwartym

27 maja 2020

Dzisiaj zapraszamy Was na czwarte piętro do Agnieszki. Eksplozja kolorów, ciekawe połączenia oraz funkcjonalność - tak krótko można opisać pokój Idy. Widać ogrom pracy włożony przy tworzeniu tego wnętrza, a także serce i pasję Agnieszki do urządzania. Znajdziecie tu garść inspiracji do stworzenia przytulnego pokoju dla młodej uczennicy.

Powiedz kilka słów o sobie

Mam na imię Agnieszka, mieszkam razem z mężem, dwójką dzieci i kotem, na czwartym piętrze w jednym z tarnowskich osiedli. 
Urządzanie wnętrz to moja pasja, bardzo lubię też odnawiać i zmieniać meble, nadając im indywidualnego i oryginalnego wyglądu. Interesuję się też trochę psychologią (zwłaszcza tą związaną z wychowywaniem dzieci ). 

Skąd czerpiesz inspiracje na wystrój pokoju dziecięcego?

Największą inspiracją jest dla mnie człowiek. W przypadku pokoju Idy, to jej rytm dnia, potrzeby i zainteresowania wypłynęły na to jak ten pokój wygląda. Choć nie ukrywam że lubię też podglądać pomysły innych na pintereście czy instagramie. Czasami inspiracje czają się też w przyrodzie. Np. na pomysł na komodę Idy wpadłam jedząc smoczy owoc. 

Jaki etap planowania pokoju lubisz najbardziej?

Najbardziej lubię ten moment w którym jeszcze nie wiem w którą stronę pobiegną moje myśli i plany.
A potem ten w którym widzę efekt swojej pracy.
Który element pokoju jest Twoim ulubionym?


Ciężko mi wybrać jeden. Bardzo lubię starą złotą tapetę przywiezioną przez mojego tatę z USA trzydzieści lat temu, dywanik lisek który zrobiła moja mama, zrobioną przez mojego męża szafę na sukienki, o której marzyła Ida, PRL-owską szafę którą ozdobiłam specjalną naklejką, a także wszystkie te ozdobniki które Tworzy moja córka nadając mu przysłowiową wisienkę na torcie.Co możesz nam powiedzieć o pokoju swojego dziecka?

Pokój Idy powstał z przedzielenia jednego większego pokoju na dwa mniejsze. Nie ma wielkich rozmiarów dlatego ważna była dla mnie praktyczność tego wnętrza. Musiało się tu znaleźć sporo miejsca do przechowywania, na zabawki, materiały plastyczne czy ubrania. Jak wspominałam Ida marzyła też o szafie w której wieszać będzie mogła sukienki. Ważnym elementem w tym pokoju jest półka na książki obok łóżka. Czytanie książek to nasz wieczorny rytuał. No i musiało się znaleźć też biurko bo Ida jest już uczennicą.

Co możesz powiedzieć rodzicom, którzy są w trakcie planowania wystroju pokoju swojego malucha?

Dajcie sobie czas na poznanie dziecka i jego potrzeb, szukajcie rozwiązań które są dla Was najkorzystniejsze. Nawet najładniejszy, ale źle zorganizowany pokój nie będzie Wam służył.


Agnieszkę znajdziecie na instagramie na profilu @na_czwartym.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy jak najwięcej kreatywnych pomysłów na domowe wnętrza.
Strony główna blogaOdkryj nasze plakaty


Akceptujemy płatności
Made with in Szczecin