Bezpłatna dostawa od 99 zł

Mali, ścienni artyści..

28 kwietnia 2020

Malowanie po ścianach przez dzieci to bardzo dyskusyjny temat. Są rodzice, którzy nie mają z tym najmniejszego problemu i pozwalają rozwijać się twórczo swoim pociechom na ścianach całego domu. Z drugiej strony są rodzice, którzy w żadnym wypadku nie przyjmują takiej możliwości - do malowania jest kartka, stół i już.

Dlaczego jednak nie spotkać się gdzieś po środku? Wierzymy, że rozwój kreatywności dziecka jest bardzo ważny, wiemy też, że są maluchy, które bardzo lubią malować w niekonwencjonalny sposób. Dlatego też, rozpoczęliśmy poszukiwania alternatywnych rozwiązań.

Tablica kredowa

Dzieci kochają kredę. Własna tablica w domu z pewnością zrobi furorę. Farba tablicowa ma masę korzyści - jest dostępna w wielu kolorach, dlatego będzie wszędzie pasować, można nią malować różne powierzchnie, dlatego możesz ją użyć na ścianie, drzwiach czy dużej szafie. To ty wybierasz miejsce do malowania.

Niestety farba ta ma także kilka wad, po pierwsze jest mało wydajna, wymaga kilkukrotnej aplikacji, tuż po nałożeniu ma bardzo nieprzyjemny zapach, pomieszczenie po aplikacji będzie wyłączone na kilka dni z użycia. Kolejnym problemem jest unoszący się w powietrzu pył, który nie tak łatwo usunąć. Tutaj warto wspomnieć, że okruszki kredy po malowaniu spadają na podłogę dlatego warto by tutaj pomyśleć o listwie, która by je zbierała. Ostatnią z wad jest trudność przy jej usuwaniu, co może być problemem kiedy przyjdzie czas na zmiany w pokoju.


soumae.org


Alternatywą dla farb są samoprzylepne tablice - łatwe i szybkie naklejanie i odklejanie jest na pewno ich zaletą. Folie są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach co pozwoli dodatkowo na personalizację wnętrza.


tenstickers.co.uk


Tablice wolnostojące - największą zaletą jest to że są mobilne, używasz je tylko wtedy kiedy masz na to ochotę, po zabawie możesz je złożyć i schować do szafy, piwnicy itp.


ikea.com


Tablica magnetyczna do malowania mazakami - dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą uniknąć problem kurzu, przy okazji funkcja magnetyczna otwiera nowe możliwości do kreatywnych zabaw.


blog.katielamb.com


Kolorowanka podłogowa lub duży arkusz szarego papieru - malowanie na dywanie z pewnością wzbudzi zainteresowanie, zawsze to coś nowego.

Rolka papieru do malowania - montujemy stelaż z rolką papieru do ściany i malujemy... dopóki rolką się nie skończy:)

Organizacja dziecku twórczego kącika - dzieci potrzebują przestrzeni do rozwoju kreatywności i tworzenia swoich dzieł sztuki, dlatego też przygotuj kącik ze stolikiem i krzesełkiem oraz miejscem na narzędzia malarskie - świetnym rozwiązaniem jest wózek z Ikea. Miłym akcentem jest wyznaczenie małej galerii na której można podziwiać twórczość małego artysty.motheratorka.pl/pomysly-na-pokoj-dzieckaCo zrobić kiedy małe arcydzieło już powstało i chcemy je ukryć, a szorowanie, magiczne gąbki i inne czary już nie pomagają, a na pomalowanie ściany w danym momencie nie ma szans? Dobrym pomysłem na zamaskowanie jest powieszenie obrazu lub naklejki, które w elegancki sposób zakryją nieciekawe bazgrołki.

W przypadku gdy obrazek jest małym dziełem sztuki;) i chcemy go zostawić, dobrym rozwiązaniem jest jego ekspozycja - nadanie ramy z taśmy, drewna, styropianu, dodanie kolejnym twórczych prac i stworzenie ściennej galerii - bardzo spodobał nam się ten pomysł.


konfabula.pl


Mając małych domowników w domu Twoje ściany zawsze będą narażone na różnego rodzaju spontaniczną twórczość, dlatego nie martw się, nabierz dystansu - to tylko ściany:) Zawsze można je później odmalować.
Strony główna blogaOdkryj nasze plakaty


Akceptujemy płatności
Made with in Szczecin