Bezpłatna dostawa od 99 zł

Babyshower w czasach pandemii

18 kwietnia 2020

Dzisiaj post z kategorii takich, które lepiej żeby nigdy nie musiały powstać, ale niestety wygląda na to, że obecna sytuacja zostanie z nami jeszcze przez jakiś czas. #zostanwdomu nie znaczy na szczęście, że musimy rezygnować z wszelkiej aktywności towarzyskiej, a już na pewno nie oznacza, że powinniśmy zapomnieć o przyszłych mamach i odmówić im tego jedynego w swoim rodzaju przyjęcia jakim jest babyshower.

Wręcz przeciwnie - przyjście na świat malucha to zawsze wielki stres i ogromne napięcie, teraz dodatkowe spotęgowane przez epidemię. Dlatego też w tym trudnym czasie przyszłej mamie wręcz należy się odrobina relaksu i rozpieszczenia. Na szczęście żyjemy w czasach w których dzięki technologii możemy celebrować nadchodzące narodziny nie wychodząc z domu. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów jak zorganizować babyshower w nowej rzeczywistości.

Przyjęcie!
Wirtualne przyjęcie to jeden z najbardziej oczywistych pomysłów. Jest mnóstwo aplikacji, które umożliwiają grupowe rozmowy video. Najprościej skorzystać ze Skype albo Facebook Messengera, ale warto wypróbować np. zoom.com - często wykorzystywany do pracy zdalnej w firmach, który oferuję znaczenie lepszą jakość dźwięku i obrazu. Takie wirtualne przyjęcie nie wyklucza również przeprowadzania gier i zabaw. Paradoksalnie, otwiera w tej kwestii zupełnie nowe możliwości. Liczne aplikacje pozwalają np. rysować na wirtualnej tablicy. Żeby nadać temu spotkaniu szczególnego charakteru warto również zadbać o dekoracje - uzgodnijcie temat i niech każdy z uczestników przygotuje ozdoby, które będą widoczne w waszych kamerach.

Video z życzeniami
Zamiast wirtualnego przyjęcia można również zrobić kompilację filmów video z życzeniami dla przyszłej mamy. Taki prezent od przyjaciół nie tylko umili trudne dni, ale będzie też wspaniałą pamiątką na lata.

Prezenty!
Brak spotkań nie oznacza również, że musimy rezygnować z prezentów. Na szczęście w dzisiejszych czasach można w internecie można zamówić prawie wszystko, a według ekspertów zakupy online są bezpieczne. Przyszli rodzice na pewno docenią niespodziewaną dostawę pieluch i innych niezbędnych produktów. Prezenty można po prostu wysłać wcześniej albo każdy z uczestników może je otworzyć samemu, a po przyjęciu wysłać je do adresatki. (A na marginesie: przyszłym lub świeżym rodzicom warto zaoferować pomoc w robieniu codziennych zakupów - mogą oni bać się wychodzić do sklepu, aby nie narażać maleństwa).

Nie tylko babyshower
Warto utrzymywać regularny kontakt z przyszłym mamą - dzwonić i wysyłać wiadomości. Rozpoczynanie przygody z macierzyństwem to wielkie wyzwanie nawet bez szalejącej w około pandemii, dlatego w tym szczególnym czasie młoda mama może potrzebować znacznie więcej wsparcie niż kiedykolwiek, warto więc pokazywać, że nie jest sama.

Niecodzienne sytuacje wymagają niecodziennych rozwiązań. Choć nic nie zastąpi osobistego kontaktu z innymi osobami, to jego namiastka w świecie wirtualnym, dzięki dzisiejszej technologii, która oferuje znacznie lepszą jakość dźwięku i obrazu niż jeszcze kilka lat temu, może być znacznie fajniejszym doświadczeniem, niż może się to początkowo wydawać. Z pewnością będzie inaczej, ale to nie znaczy, że nie będzie fajnie, a na pewno będzie co wspominać po latach. Warto spróbować!

Psssssst… nasze plakaty personalizowane z rzeczywistym wzrostem dziecka po urodzeniu mogą być świetnym prezentem na pierwsze spotkanie z maluszkiem. A jeżeli jeszcze nie przyszedł on na świat i potrzebujesz karty podarunkowej to prosimy o kontakt - coś poradzimy :)Strony główna blogaOdkryj nasze plakaty


Akceptujemy płatności
Made with in Szczecin