Bezpłatna dostawa od 99 zł

Kwiaty do pokoju dziecięcego

04 lutego 2020

Dla wielu osób kwiaty w domu to podstawa, są nie tylko istotną dekoracją, ale także pomagają stworzyć zdrowsze środowisko dla domowników. Rośliny nawilżają, oczyszczają powietrze, w ciągu dnia pochłaniają dwutlenek węgla i wytwarzają tlen, przyczyniając się do poprawy jego jakości.

Obecność kwiatów w domu uspokaja, zbliża nas do natury, a kolor zielony jest symbolem szczęścia i harmonii. Co z kwiatami w pokoju dziecka?Jesteśmy jak najbardziej za! Kwiaty w pokoju dziecka są mile widziane:) Będą zdobić przestrzeń, oczyszczą powietrze, a także przyniosą dzieciom radość - maluchy uwielbiają zabawy z konewką, a troska o kwiaty może nauczyć przy okazji odpowiedzialności.Wybierając kwiaty do pokoju dziecięcego warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

- Kwiat nie może mieć kolców, ani ostro zakończonych liści - ukłucie przez kaktusa nie należy do najprzyjemniejszych, a może zrobić dziecku krzywdę i zniechęcić młodego ogrodnika do roślin.
- Brak owoców tak atrakcyjnych dla dzieci, które ciekawe świata mogą je po prostu zjeść co grozi zatruciem pokarmowym.
- Warto dowiedzieć się czy dany kwiat ma soki o toksycznych i parzących właściwościach, takie zdecydowanie nie powinny być w pokoju dziecka.
- Kwiaty o silnym zapachu mogą powodować alergię, bóle głowy i trudności w zasypianiu.Kwiaty idealne do pokoju dziecięcego to m.in. fiołek afrykański - pięknie kwitnący, ozdobne zielistki, trzykrotki, paprocie, sansewierie, grubosze czy eszewerie. Jeżeli Twoja maluch jest bardzo aktywny i boisz się o jego bezpieczeństwo dobrym pomysłem jest korzystanie z wiszących kwietników np. makram oraz stawianie kwiatów na wysokich półkach.Najlepsze rośliny do pokoju najmłodszych są te jadalne - zioła, szczypiorek, fasolka. Doskonałą zabawą będzie sadzenie pestek z jabłka, arbuza, gruszki, awokado itp oraz czekanie aż coś zielonego w nich wyrośnie. Rośliny jadalne są najbezpieczniejszym rozwiązaniem - nie powodują zatrucia podczas próby zjedzenia. Wszystko oczywiście zależy od dziecka oraz wieku, a najważniejsze o czym trzeba pamiętać to bezpieczeństwo.


Strony główna blogaOdkryj nasze plakaty


Akceptujemy płatności
Made with in Szczecin