Bezpłatna dostawa od 99 zł

Makrama - cuda za sznurka

10 stycznia 2020

Makrama to piękna i ostatnio bardzo modna dekoracja. Jeżeli kochasz obecność natury w swoim domu, to z pewnością nie może zabraknąć w nim fantazyjnie wiązanych sznurków. Często kojarzona z trendem miejskiej dżungli - gdzie obok makramy króluje monstera i inne egzotyczne kwiaty, naturalne dodatki, szkło i metal.


fot: planete-deco.fr

Makrama to sztuka wiązania sznurków bez użycia narzędzi - igły, szydełka czy drutów. W historii miała wiele wzlotów i upadków, znana od starożytności, może kojarzyć się z domem babci czy cioci sprzed 30 lat:) Obecnie przeżywa swój renesans, a mnogość wzorów, splotów i zastosowań jest onieśmielająca. Kwietniki, dekoracje ścienne, półki oraz biżuteria to tylko niektóre z nich.

Bawełniany sznurek, szczypta wyobraźni i dobrej chęci wystarczą aby wyczarować coś naprawdę pięknego. Wyszukaliśmy kilka perełek.


fot: crochet.duru.ga


fot: skillofking.com
fot: theknotandtile.bigcartel.com


fot: brit.co


fot: secretroomz.com


fot: sciliy.com


fot: .plumetismagazine.net

Z niewinnego sznurka można wyczarować prawdziwe dzieła sztuki. Jesteśmy szczerze zachwyceni tą formą dekoracji wnętrz. Może niedługo pokusimy się o własne DIY;) Jest wiele stron, które pomogą początkującym rozpocząć przygodę ze sznurkiem. Do dzieła!
Strony główna blogaOdkryj nasze plakaty


Akceptujemy płatności
Made with in Szczecin