Bezpłatna dostawa od 99 zł

Ścianka wspinaczkowa w pokoju dziecka

13 sierpnia 2019

Wspinanie to jest to co “tygryski” lubią najbardziej. Dzieci uwielbiają się wspinać - na drzewa, płoty, drabinki, niemal wszystko jest wspinaczkowym wyzwaniem. Korzysta na tym motoryka duża, poczucie własnej wartości oraz koncentracja na zadaniu. Jeżeli macie w mieszkaniu dużo miejsca może warto pomyśleć o aranżacji wewnętrznej ścianki wspinaczkowej. Zebraliśmy dla Was kilka pomysłów i rad jak się do tego zabrać.

Dlaczego warto pozwolić dziecku się wspinać:

1. Wspinanie pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny dziecka, rozwija motorykę dużą, wzmacnia i rozwija mięśnie grzbietu, dzięki czemu dobrze wpływa na kręgosłup, pomaga w profilaktyce i leczeniu wad postawy, uelastycznia stawy, nadaje gibkości.
2. Jest to sport wymagający zaangażowania całego ciała, poprawia metabolizm, zapobiega otyłości.
3. Wspinanie pomaga w podejmowaniu decyzji, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija koncentrację co później pomaga w nauce.
4. Wspinanie jest idealnym sposobem na zaspokojenie potrzeby ruchu u dziecka, ma w sobie element przygody.notapaperhouse.com
notapaperhouse.com


Wiemy już, że warto. Teraz podpowiemy jak to zrobić!

1. Zachowaj bezpieczeństwo - ścianka dla dzieci powinna być bezpieczna. Sprawdź czy ściany w Twoim mieszkaniu są wystarczająco mocne, czy utrzymają małego wspinacza. Sprawdzaj regularnie czy uchwyty są dobrze zamontowane.
2. Dostosuj wysokość ścianki do wieku małych wspinaczy oraz możliwości siłowych malucha.
3. Uchwyty do wspinania zamontuj blisko siebie, ułatwi to dzieciom wspinanie, przyniesie satysfakcję z wykonanego zadania oraz pozwoli na zabawę. Zbyt oddalone mogą powodować frustrację i zniechęcenie.
4. Stwarzaj dziecku wyzwanie, twórz wiele tras, dziecko to mały odkrywca!
5. Wybierzcie razem z dzieckiem motyw przewodni ścianki - las, miasto, możliwości jest masa - atrakcyjna aranżacja zachęci do wspinania:)
6. Pamiętaj o asekuracji! Mata pod ścianka jest bardzo ważna! Mata powinna być wystarczająco gruba i miękka, powinna zapewnić bezpieczne lądowanie.
7. Pamiętaj, że dziecko powinno się wspinać tylko w obecności rodzica, dlatego pomyśl nad zabezpieczeniem ścianki przed przed samodzielnym wspinaniem. Możesz wykorzystać do tego matę, którą przyczepisz na całej wysokości ścianki.

Baw się razem z dzieckiem!

Wspinanie to świetna zabawa dla całej rodziny. To doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu. Sprawdź, może i Ty odnajdziesz się w świecie wspinaczki!notapaperhouse.com
notapaperhouse.com
thecreatedhome.com
twinpickle.com
whitneyport-daily.com
www.contemporist.com
www.vimtopic.com


Te plakaty przypomną Ci o górach
Odkryj więcej plakatów


Strony główna blogaOdkryj nasze plakaty


Akceptujemy płatności
Made with in Szczecin