Bezpłatna dostawa od 99 zł

Jak wieszać plakaty bez wiercenia?

17 lipca 2019

Wieszanie plakatów kojarzy Ci się z wierceniem, niszczeniem ścian oraz bałaganem? Poza tym nie masz wiertarki oraz nie masz zielonego pojęcia o wiertłach, kołkach itp? Nie martw się, nie jesteś sam:) Na szczęście jest mnóstwo alternatywnych pomysłów, które z pewnością ułatwią Ci życie.

Washi tape - papierowa taśma
Jest prosta w użyciu, dostępna w wielu kolorach i co najważniejsze nie zostawia śladów. Jeżeli zmieniasz dekoracje często to rozwiązanie jest idealne dla Ciebie. Doskonale sprawdza się także w wieszaniu dziecięcych prac plastycznych. Jeżeli nie chcesz, żeby taśma nie była widoczna możesz ją zawinąć i zamontować pod obrazkiem.


fot: domino.com


fot: domino.com


fot: domino.com

https://www.ceneo.pl/;szukaj-washi+tape

Płatki samoprzylepne
Jeżeli myślisz o zawieszeniu plakatów bez ramek to spodoba Ci się to rozwiązanie.
Płatki samoprzylepne to doskonała alternatywa dla magnesów i pinezek. Są cienkie, przezroczyste i nie zostawiają śladów.

https://www.tasmuj.pl/71-platki-samoprzylepne

Gwoździe samoprzylepne
Jeżeli nie przepadasz za dziurami w ścianie i masz plakaty w ramach koniecznie sprawdź gwoździe samoprzylepne. Taśma ma dobrą przyczepność do różnych powierzchni i łatwość montażu. Atutem jest dodatkowa regulacja z której możemy skorzystać kiedy coś nierówno przykleimy:)


fot: tesa.com

https://www.tesa.com/pl-pl/konsument/mocowanie-i-wieszanie/gwozdzie-samoprzylepne

Plastry samoprzylepne
To rozwiązanie pasuje do ramek, plastry są bardzo proste w użyciu i co najważniejsze nie zostawiają śladów na ścianie.

https://www.tesa.com/pl-pl/konsument/mocowanie-i-wieszanie/plastry-montazowe

Rzepy
Podobne działanie jak poprzednie rozwiązania mają rzepy samoprzylepne. Jeżeli zależy Ci na łatwej dostępności do ramki, ponieważ zmieniasz dekoracje dość często to jest opcja dla Ciebie.

Żeby uzyskać zadawalający efekt warto przeczytać i stosować zalecenia producenta. Konieczne jest także oczyszczenie i odtłuszczenie obu powierzchni, które mają się ze sobą stykać.

Akcesoria do wieszania plakatów na ścianie możecie znaleźć w marketach budowlanych oraz w sklepach z artykułami papierniczymi czy plastycznymi.

A Wy jakie macie ulubione pomysły na montowanie bez bałaganu?

Strony główna blogaOdkryj nasze plakaty


Akceptujemy płatności
Made with in Szczecin