Bezpłatna dostawa od 99 zł

Jak wieszać plakaty?

14 lipca 2019

Plakaty są świetnym sposobem na nadanie wyjątkowego charakteru wnętrzom. Nie tylko same grafiki, ale także sposób ich zawieszenia ma ogromy wpływ na odbiór pomieszczenia.

Stworzenie idealnego ułożenia plakatów na ścianie nie jest łatwym zadaniem, wiemy, że może sprawić wiele trudności, dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, którą mogą pomóc oraz pozwolą cieszyć się wymarzonym wnętrzem.

1. Zaplanuj
Planowanie w procesie wykończania wnętrz i tworzenia dekoracji jest niezwykle ważne. Nie spiesz się, daj sobie czas, wyprobuj rożne możliwości, baw się formą. Zastanów się co chcesz żeby zdobiło Twoją ścianę, co do Ciebie pasuje, zwracaj uwagę na kolory. Zobacz ile miejsca na ścianie możesz poświęcić na zawieszenie dekoracji.

2. Wybierz wymarzone plakaty
To również nie jest łatwe zadanie, na rynku znajdziesz mnóstwo plakatów, obrazów, ilustracji, od samego szukania można dostać zawrotu głowy. Dekoracje powinny do Ciebie pasować, wyrażać Twój styl, charakter. Powinny cieszyć Twoje oko każdego dnia! Pamiętaj, że plakaty są częścią wystroju, ważne, żeby pasowały do całości.

3. Wieszanie
Kiedy już zdecydujesz się na wymarzony zestaw plakatów czas na wieszanie.

Przed zawieszeniem plakatów na ścianę warto zaplanować rozkład i popróbować różne aranżacje na podłodze - sprawdzisz jak kombinacje będą wyglądać, ile miejsce faktycznie zajmą.

Wykorzystaj do tego szary papier. Po wycięciu kawałków papieru odpowiadających rozmiarom Twoich grafik twórz na podłodze układy, które następnie przeniesiesz na ścianę. Możesz także robić „przymiarki” bezpośrednio na ścianie, przyklejając kawałki papieru w miejsce docelowe plakatu. Zobaczysz czy dany efekt Ci odpowiada, czy to jest właśnie to co chcesz osiągnąć.

Pamiętaj o spójności w aranżacji wnętrz, weź pod uwagę obecność mebli i ich szerokość, kolor, fakturę itp. Ludzki umysł lubi symetrie, dlatego wieszając obraz czy plakat warto o tym pamiętać. Jeżeli wieszamy plakat nad łóżkiem, dla dobrego efektu wizualnego oraz dobrego samopoczucia warto zawiesić go tak aby środek plakatu był także centralnym miejscem łóżka. To sama zasada dotyczy zestawów obrazów.

Dobrze, wiemy już gdzie, w jakim układzie to teraz czas na wysokość. Dlaczego jest to takie ważne? Zadając to pytanie warto się zastanowić dlaczego wieszamy obrazy? Dlatego, żeby cieszyć się ich widokiem, żeby na nie patrzeć. Dlatego też wysokość powinna być dostosowana do wzrostu mieszkańców. Zazwyczaj idealna wysokość to ok 1,6m - czyli poziom wysokości wzroku. Pamiętaj o zachowaniu jednakowych odległości między obrazami, nada to aranżacji harmonii.

Nasze propozycje aranżacji plakatów:

Kratownica
Jeśli posiadasz plakaty o takich samych rozmiarach doskonałym pomysłem jest „kratownica” - ten układ stworzy uczucie harmonii w Twoim pokoju. Dobrym pomysłem jest dobieranie ramek o tym samych kolorze bądź materiale. Warto pamiętać o jednakowych odstępach między plakatami.
Szereg
Aranżacja plakatów w szeregu wygląda zarówno dobrze z plakatami o tych samych rozmiarach jak i różnych. Tylko od Ciebie zależy jaki będzie układ - wyrównanie do środka, górne, czy do dolnej granicy - to Twój wybór. Wybrane przez Ciebie grafiki oraz sposób ich zawieszenia może opowiadać ciekawe historie - baw się formą.Plakat do pary
Plakaty w tym samym bądź różnym rozmiarze będą prezentować się świetnie w tej aranżacji. Pamiętaj o odstępach i wyrównaniu do środka, górnej bądź dolnej granicy.

Trio
Plakaty w tym samym bądź różnym rozmiarze prezentują się doskonale w tym zestawieniu. Wszystko zależy ile masz miejsca.Mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwią Wam życie. Teraz do dzieła! Bawcie się dobrze! :) P.S. Pochwalcie się efektem swojej pracy!


Strony główna blogaOdkryj nasze plakaty


Akceptujemy płatności
Made with in Szczecin