Od początku zakładaliśmy, że plakaty to tylko początek. Chcemy stopniowo wzbogacać naszą ofertę o kolejne produkty sygnowane marką “rulonik”. Dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni, że już teraz w naszym sklepie dostępne są obrazy na płótnie. Jesteśmy naprawdę dumni z ich jakości.

Dlaczego warto się nimi zainteresować? Stanowią świetną alternatywę dla plakatów. Są zdecydowanie trwalsze, eleganckie i do powieszenia nie wymagają ramy ponieważ boki są również zadrukowane grafiką. Specjalna linka umożliwia ich bezproblemowe zawieszenie i regulację.

W tej chwili w naszym sklepie dostępne są w wymiarach 40×60 i 60×80, ale bez problemu możemy wydrukować dowolny inny rozmiar na indywidualne zamówienie – w tym celu prosimy o kontakt: sklep@rulonik.pl


Akwarela to nie tylko nazwa farb, ale także techniki malarskiej. Polega ona na malowaniu rozcieńczonymi farbami na specjalnym papierze, który szybko wchłania wodę. Farby nakładane w ten sposób charakteryzują się tym, że nie kryją w 100%, dlatego na ostateczny kształt obrazu ma wpływ także faktura i barwa papieru. Z uwagi na te cechy akwarele nie są możliwe do wydrukowania technikami cyfrowymi na plakatach, tak aby uzyskać efekt identyczny z prawdziwym obrazem.

Dzisiejsze oprogramowanie do cyfrowego malowania pozwala jednak bardzo dobrze symulować tą technikę czego dowodem jest nasza nowa seria plakatów “Leśni przyjaciele”. Kolejny raz postawiliśmy na zwierzaki ponieważ plakaty z naszej poprzedniej serii “Las” spotkały się z Waszym bardzo ciepłym przyjęciem. Ich duża popularność przyczyniła się do powstania rulonika w obecnym kształcie. Efekt, który udało się uzyskać jest naszym zdaniem niesamowity i niestety… nie do oddania na monitorze komputera – plakaty zdecydowanie lepiej prezentują się na żywo.


Nadszedł czas żeby podjąć trudną decyzję. Zdecydowaliśmy się całkowicie zrezygnować ze sprzedaży zabawek w naszym sklepie. Rulonik.pl powstał z myślą o oferowaniu wysokiej jakości markowych zabawek edukacyjnych, niestety pomimo niezłego startu nie udało nam się osiągnąć takiego poziomu sprzedaży, który czyniłby całe przedsięwzięcie sensownym.

W między czasie zaczęliśmy eksperymentować z plakatami do pokoju dziecięcego, które spotkały się z zainteresowaniem, które przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. W związku z tym postanowiliśmy iść za ciosem i skupić się na nich. Tworzenie od podstaw własnego produktu jest znacznie bardziej interesujące, niż pakowanie gotowych zabawek w kartony i ich wysyłanie. Dlatego już niedługo rulonik będzie miejscem z ogromnym wyborem plakatów, ale nie tylko. Planujemy poszerzyć ofertę naszych własnych produktów – więcej informacji wkrótce.

Zostały nam jeszcze ostatnie sztuki zabawek, które postanowiliśmy wyprzedać po cenach hurtowych. To niesamowita okazja do nabycia świetnych markowych zabawek firm takich jak BAJO, JANOD czy HAPE w atrakcyjnych cenach. Zniżki sięgają 25%. Zapraszamy do zakupów i śledzenia nas na facebooku – wkrótce więcej informacji o nowych rulonikowych produktach.


Dosłownie przed chwilą zapowiadane wcześniej nowe plakaty pojawiły się w naszej ofercie. Z tej okazji mamy dla Was specjalną weekendową ofertę: – 10% na wszystkie nasze plakaty (w ramkach lub bez). Aby, otrzymać rabat przy zamówieniu należy podać kod PLAKAT10.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z siedmiu nowych grafik, ale to nie jest nasze ostatnie słowo – myślimy już nad przygotowaniem kolejnych. Swoją drogą jesteśmy zaskoczeni obrotem wydarzeń – pierwotnie plakaty powstały jako darmowy dodatek do samodzielnego wydrukowania (są dalej dostępne tutaj) bez większych planów z nimi związanych, a dwa miesiące później ich drukowane wersje stanowią sporą część naszej oferty, do tego stopnia, że w przyszłości chcielibyśmy znacznie poszerzyć naszą ofertę o nowe rozmiary i różne kolory ramek.

Co ważne, nasze obrazki wyglądają lepiej w rzeczywistości, niż na wizualizacjach na stronie, dlatego też planujemy przygotować sesję zdjęciową z plakatami w roli głównej.

Chcielibyśmy zobaczyć również jak nasze plakaty sprawują się u Was na ścianach dlatego prosimy o podsyłanie nam zdjęć (albo na facebooku, albo mailem sklep@rulonik.pl). Każde zdjęcie ze zgodą na publikacje na facebooku i instagramie nagrodzimy indywidualnym 15% rabatem na całą ofertę naszego sklepu.


Zainteresowanie darmowymi plakatami, które udostępniliśmy we wrześniu przerosło nasze najśmielsze oczekiwania – pobraliście je kilka tysięcy razy. W między czasie dostaliśmy też sporo pytań o ich drukowane wersje, w związku z tym postanowiliśmy wyjść na przeciw Waszym oczekiwaniom. Spędziliśmy dużo czasu szukając drukarni, która pozwoli nam zaoferować atrakcyjne ceny przy mimo wszystkich stosunkowo małych zamówieniach. Przygotowaliśmy nowe grafiki, poprawiliśmy trochę stare i od teraz drukowane plakaty są dostępne w naszym sklepie w dwóch wersjach: z ramką (35 zł) i bez (21 zł).

Część plakatów jest jeszcze w druku więc czas realizacji zamówienia może się wydłużyć do 5 dni roboczych, ale w ciągu tygodnia ten problem powinien zniknąć.

Darmowe plakaty ciągle są do pobrania tutaj. Oczywiście będziemy stale rozszerzać naszą ofertę o kolejne plakaty – śledźcie nas na facebooku.


Jeśli kiedykolwiek musiałeś kupić prezent dla małego dziecka, wiesz jak trudno jest wybrać coś spośród wszystkich dostępnych możliwości. Dzisiejsze sklepy oferują tak wielki wybór, że trudno się zdecydować, zwłaszcza gdy dziecko jest naprawdę małe i nie masz pojęcia, co może je zainteresować.

My stoimy przed takim dylematem bardzo często kupując zabawki do naszego żłobka.  W takich sytuacjach zawsze szukamy czegoś klasycznego i ponadczasowego. W Jedyneczce dominują zabawki drewniane, choć oczywiście nie zamykamy się na inne – nie można dać się zwariować w żadną stronę.

Dlaczego jednak najczęściej stawiamy na zabawki drewniane? Oto 6 powodów:

1. Zachęcają do twórczej zabawy

Drewniane zabawki z reguły nie są dosłowne. Samochodzik to często tyko ogólny zarys autka, a zestaw drewnianych klocków nadaje się tak samo dobrze do budowy wież, domów, tuneli jak i placów zabaw dla lalek. To rolą dziecka jest nadać im znaczenie – mogą być czymś, czym dziecko chce żeby były.

2. Pomagają w doskonaleniu umiejętności ruchowych.

Budowanie wież z drewnianych klocków pomaga dzieciom rozwijać umiejętności motoryczne – ćwiczą chwytanie i precyzyjne ustawanie tak, aby budowla zachowywała równowagę. Sortery z kolei znakomicie pozwalają dziecku ćwiczyć manipulowanie kawałkami poprzez obracanie ich tak, aby pasowały do odpowiednich otworów.

3. Dobrze wyglądają

Teoretycznie, nie powinno to być wielkim priorytetem przy doborze zabawek, my jednak wierzymy, że warto od najmłodszych lat kształtować u dzieci odpowiednie poczucie estetyki. Oczywiście, nie jest tak, że każda drewniana zabawka jest zawsze ładna, a wszystkie plastikowe są brzydkie. Prawdą jest jednak, że często zabawki drewniane zaprojektowane są znacznie lepiej. Lepiej też wyglądają na półce same w sobie będąc elementem dekoracyjnym w dziecięcym pokoju. Wystarczy spojrzeć na to cudo poniżej.

4. Są przyjemne w dotyku

Jest coś wyjątkowego w zabawie drewnianymi zabawkami. Zwykle mają one pewien ciężar w przeciwieństwie do lekkich plastikowych, lepiej czuć je w dłoni. Trzymając je, można poczuć nierówności drewna i jego fakturę, co sprawia, że zabawa nimi jest fantastycznym doznaniem zmysłowym dla najmłodszych.

5. Są ciche

Myślę, że wszyscy rodzice zgodzą się, że hałaśliwe, elektroniczne zabawki szybko irytują. Te same dźwięki i piosenki odgrywane w kółko każdego mogą doprowadzić niemal do załamania nerwowego 😉 Zazwyczaj kariera takich zabawek kończy się potajemnym wyjęciem baterii i oświadczeniem dziecku, że zabawka się po prostu… zepsuła. Gdy dźwięków nie ma, dzieci muszą tworzyć własne, a to pozwala im być znacznie bardziej kreatywnymi i rozwija wyobraźnie. Myśli w trakcie zabawy nie są zagłuszane przez szumy powodowane przez zabawkę.

6. Są ponadczasowe

Drewniane zabawki, dzięki temu, że są oszczędne w swojej formie są ponadczasowe. Ewolują, ale nie ulegają tak łatwo modom, nie psują się. Mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie i przez wiele lat doskonale spełniać swoją funkcje.

Nie mówimy, że dzieci powinny bawić się tylko drewnianymi zabawkami. W naszym żłobku mamy prawdziwą mieszankę drewnianych i plastikowych zabawek. Ważne jest, aby dzieci zachowały równowagę i przeżywały różne rodzaje zabawy. Pewne jest jednak, że drewniane zabawki w jakiejś formie powinny znaleźć w kolekcji każdego dziecka.

 


Zgodnie z obietnicą z zeszłego tygodnia startujemy dzisiaj z nową inicjatywą. Jesteśmy bardzo dumni bo Rulonikowe plakaty to nasz pierwszy autorski produkt, który w dodatku oferujemy całkowicie za darmo. Haczyk jest jeden: plakaty trzeba samemu wydrukować z przygotowanych przez nas plików. Polecamy skorzystanie z usług jednej z drukarni cyfrowych.

Pobierz: lisek-a3

Pobierz: krolik-a3

Pobierz: rakieta-a3

Pobierz: autko-a3

Pobierz: mis-polarny-a3

Plakaty udostępniamy na licencji Creative Commons (CC BY-NC 4.0), licencja NIE pozwala na użytek komercyjny. 


Jeżeli zastanawiasz się jak twoje dziecko będzie reagować młodszego brata lub siostrę, ten filmik powinien cię chociaż trochę uspokoić. Amerykańska blogerka, autorka bloga „Story of this life” zamieściła na swojej stronie słodki film. W filmie zatytułowanym „Grumpy sister” starsza córka Esther wyraźnie wstaję z łóżka lewą nogą, po chwili jednak przytula się do siostry i…

…cóż, więź między rodzeństwem jest wyjątkowa!


Takie zabawki najbardziej lubię: unikalne, przepięknie zaprojektowane, wykończone z dbałością o najdrobniejsze detale. Tylko ta cena… zestaw „Archipelago” norweskiego studia projektowego permafrost kosztuje (w promocji!) 421 zł…


Zabawa sensoryczna ma wiele zalet ponieważ niemowlęta i małe dzieci wykorzystują zmysły do odkrywania i poznawania otaczającego je świata. Im więcej możemy zaangażować w zabawę ich węch, wzrok, słuch, dotyk, smak i zmysł równowagi, tym więcej się uczą i lepiej rozwijają. Stwarzanie dzieciom możliwości aktywnego korzystania ze zmysłów podczas odkrywania świata poprzez „zabawę zmysłową” ma kluczowe znaczenie dla rozwoju mózgu, ponieważ pomaga w budowaniu połączeń nerwowych. Prowadzi to do tego, że dziecko jest w stanie realizować bardziej złożone zadania edukacyjne, wspiera rozwój poznawczy, językowy, umiejętności motoryczne i interakcje społeczne.

Pojemniki sensoryczne to wspaniały sposób, aby umożliwić dzieciom poznawanie swoich zmysłów, a jednocześnie pomóc im w opanowaniu bałaganu! Poniżej kilka ciekawych pomysłów na takie zabawki, które możesz łatwo zrobić dla swojego malucha. Na początek potrzebujesz tylko dużego plastikowego pojemnika – resztę potrzebnych elementów znajdziesz w domu, podczas spaceru lub kupisz za niewielkie pieniądze.

1.Wiosenny pojemnik
Pojemnik sensoryczny z zielonym grochem. Zawiera również kolorowe słomki, kwiatki w małych glinianych doniczkach.

buggyandbuddy.com

2. Mały ogródek
Ten pomysł jest w pewnym sensie rozwinięciem idei poprzedniego. Łączy zabawę sensoryczną z umiejętnościami motorycznymi i ogrodniczymi. Wystarczy wypełnić plastikowy pojemnik ziemią, paczkami z nasionami, narzędziami ogrodniczymi dla dzieci, rękawiczkami (opcjonalnie) i pojemnikiem do podlewania. Wspaniały sposób, aby poznać cykl życia rośliny!

rainbowplayhouse.blogspot.co.uk

3. Pojemnik z ryżem
Prosty, ale ciekawy pojemnik wypełniony pastelowym kolorowym ryżem, plastikowymi jajkami, kwiatami i łopatkami. Dzieci uwielbiają ryż. Często wykorzystujemy go do zabaw w naszym żłobku, za każdym razem jest to absolutny hit.


mamamiss.com

4. Świat owadów
Rewelacyjny pomysł na pojemnik wypełniony czarną fasolą, suchym makaronem i plastikowymi owadami.

teachingmama.org

5. Sorter kolorów
Kolejny ciekawy pomysł, który z pewnością będzie nieocenioną pomocą w nauce kolorów.

teaching2and3yearolds.com

6. Zmywanie naczyń
W dobie zmywarek ręczne zmywanie naczyń powoli odchodzi w niepamięć (i dobrze!), ale nie zapominajmy, że to co dla nas jest przykrym obowiązkiem, dziecku może dostarczać wiele radości i przy okazji być świetną zabawą sensoryczną.

mamapapabubba.com

7. Piasek
Kolorowy pojemnik na piasek, który zawiera wszystkie moje ulubione elementy: piasek, czerpaki i lejek. Oczywiście pojemniki z piaskiem najwygodniej trzymać na wolnym powietrzu ponieważ późniejsze sprzątanie rozniesionego piasku po całym domu nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, ale i z tym można sobie poradzić rozkładając np. folie na „terenie” zabawy.

littlebinsforlittlehands.com